fbpx

Aromaterapia – próbowałeś już w swojej saunie?

Aromaterapia to świetny sposób by czerpać z każdego seansu w saunie maksimum korzyści!

Czym jest aromaterapia? Najprościej ujmując jest to terapia poprzez zapachy – a dokładnie przy użyciu 100% naturalnych olejków eterycznych.

W trakcie sesji aromaterapii, olejki eteryczne wnikają do naszego organizmu poprzez drogi oddechowe a także skórę. Dlatego sauna to doskonałe miejsce na seans aromaterapii – nasze pory są bardziej rozszerzone, dzięki czemu wchłaniamy więcej dobroczynnych właściwości z olejków a dodatkowo w trakcie seansu jesteśmy otuleni piękną kompozycją zapachową…

Olejki eteryczne mają udowodniony naukowo dobroczynny wpływ na zdrowie – zarówno ciała, jak i duszy! Wśród najpopularniejszych zalet stosowania aromaterapii możemy wyróżnić:

 • głęboki relaks,
 • odprężenie i niwelowanie oznak stresu,
 • ułatwienie zasypiania,
 • rozluźnienie mięśni,
 • więcej energii,
 • ulga w bólach reumatycznych i mięśniowych a także migrenowych,
 • lepsze krążenie krwi…

Zalet jest o wiele więcej a każdy olejek eteryczny ma swoje własne, unikalne właściwości.

Jakie olejki eteryczne do sauny wybrać?

Pamiętaj by wybierać tylko 100% naturalne olejki eteryczne – tylko one są bezpieczne i pozwolą czerpać dodatkowe korzyści z seansu w saunie połączonego z sesją aromaterapii.

Wybierając olejki eteryczne do sauny należy zastanowić się także, jakie nuty zapachowe lubisz najbardziej (np. ziołowe lub owocowe) i na osiągnięciu jakich korzyści zależy Ci najbardziej (np. głęboki spokój lub pobudzenie).

W opisie każdego olejku eterycznego znajdziesz informację, jakie są jego właściwości. Polecamy stosowanie różnych kompozycji – np. pobudzających w ciągu dnia a rozluźniających wieczorem.

Jak stosować olejki eteryczne w saunie?

Właściwości olejków eterycznych są bardzo silne – szczególnie w środowisku sauny, dlatego korzystaj z nich stosując się do poniższych zasad.

 1. Olejek musi być rozcieńczony przed użyciem w saunie
  Składniki olejków eterycznych są łatwopalne, dlatego zawsze je rozcieńczaj. Olejki eteryczne rozcieńczamy w wodzie – wystarczy 1 kropla olejku na 100 ml wody.
 2. Zachowaj umiar
  Ze względu na bardzo silne działanie olejków eterycznych, pamiętaj by stosować je w minimalnej ilości. Zbyt duże stężenie może wywołać u osób w saunie podrażnienia skóry i oczu, zaczerwienienia czy pieczenie.
 3. Łączenie zapachów
  Mieszanie olejków eterycznych i tworzenie własnych kompozycji zapachowych do sauny samo w sobie jest bardzo przyjemne, dlatego serdecznie Cię do tego zachęcamy. Pamiętaj jednak by nie łączyć więcej niż pięciu zapachów. Proste, efektowane kompozycje powstają z 2, 3 zapachów. Na początku polecamy, np. połączenie zapachu ziołowego z zapachem cytrusowym.
 4. Stosowanie w saunie
  Kiedy masz już gotową mieszankę do sauny, czyli olejki eteryczne rozcieńczone w wodzie, możesz przelać je do specjalnych pojemniczków lub rozlewać je po gorących kamieniach.

Życzymy aromatycznych seansów w Twojej saunie!