fbpx

Choć to pytanie bardzo subiektywne, na które każdy z nas musi odpowiedzieć sobie sam to pojawia się w Waszych zapytaniach bardzo często. Dlatego postanowiliśmy zebrać dla Was doświadczenia naszych Klientów, które z pewnością pomogą znaleźć Wam w ogrodzie lub na działce doskonałe miejsce na wymarzoną saunę.

Co najważniejsze, umiejscowienie sauny nie ma wpływu na jakość jej działania. Jednak znacząco może podnieść komfort i wrażenia z każdego seansu – dlatego z pewnością warto zastanowić się nad optymalnym umiejscowieniem sauny.

Możliwości techniczne

Po pierwsze, ustal, jak duża jest Twoja działka / ogród, ale też w jakim stopniu zabudowana – czyli, ile rzeczywiście miejsca Ci zostaje w dogodnych lokalizacjach.

Następnie, jak duża jest sauna, którą wybrałeś (w SAUNA.pl w każdym modelu sauny masz dokładną specyfikację i wymiary). Jeśli ilość miejsca jest ograniczona to na tym etapie zwróć też uwagę, np. na rozmieszczenie okien, drzwi w saunie by uniknąć sytuacji, że sauna teoretycznie się mieści, ale np. okna musiałyby wychodzić na mur lub drzwi się nie otworzą. W niektórych modelach naszych saun możesz dokonać zmian – np. umieścić okno po przeciwnej stronie więc warto o tym pamiętać.

Po trzecie – dostęp do prądu i wody lub możliwość jego podciągnięcia. Nawet jeżeli wybrałeś tradycyjny piec opalany drewnem to prąd z pewnością się przyda – choćby do oświetlenia.

Walory zwiększające komfort saunowania

Jeśli masz na swojej działce lub w ogrodzie wiele dogodnych miejsc do postawienia sauny, które spełniają powyższe, techniczne wymagania – zdecyduj kierując się tym, by spełnić jak najwięcej poniższych kryteriów.

Po pierwsze, miejsce może być wyeksponowane (w końcu sauna to także ciekawy i atrakcyjny element ogrodu), ale przede wszystkim musi dawać nam poczucie prywatności. Polecamy więc kierować się zasadą by dla wszystkich była widoczna bryła sauny, ale przeszklenia powinny raczej być skierowane w bardziej „ukryte” zakątki.

Po drugie, widoki i okolica. Jeśli masz piękny widok na jezioro, góry, las, łąki to umieść saunę tak by móc cieszyć się tym widokiem w trakcie każdego seansu.
Jeśli nie masz takich widoków, ale także chcesz mieć poczucie „bliskości natury” warto saunę umieścić tak by widok wychodził na drzewa czy krzewy – możesz je zasadzić wokół sauny.

Jeśli masz działkę lub ogród z dostępem, np. do jeziora to warto saunę umieścić najbliżej, jak to możliwe – zamiast chłodzić się wtedy, np. w beczce lub pod prysznicem możesz wskoczyć wprost do jeziora!