fbpx

Istnieje tak wieeeele powodów powodów, za które ludzie uwielbiają saunę, że postanowiliśmy zrobić dla Was listę tych najczęstszych!

I chociaż dziś nie używamy już sauny do celów medycznych ani do przygotowywania posiłków oraz napojów – jak to czynili dawniej Finowie – nadal jest ona używana przez nas na wiele sposobów.

Oto Główne powody korzystania z sauny według naszych Klientów:

Oczyszczenie ciała.
Sauna była dla finów w przeszłości łaźnią. Nadal są osoby które uważają, że jedynym sposobem aby się dokładnie oczyścić jest wypocenie się.

Regeneracja.
Wiele osób – często sportowców – korzysta z szybkiej 5-15 minutowej sauny po wysiłku fizycznym. Nagrzewanie ciała w saunie doskonale regeneruje ciało po treningu.

Zdrowie.
Ponad 30-letnie badania nad zdrowotnym wpływem sauny sprawiają, że jest to jeden z głównych powodów korzystania z sauny.

Życie towarzyskie.
Finowie często szukają towarzystwa w saunie. Sauna może być dobrym miejscem na rozmowy z przyjaciółmi, negocjacje biznesowe lub polityczne. Były prezydent Finlandii Urho Kekkonen był znany z wykorzystywania sauny w polityce.

Świętowanie.
Sauna jest doskonałym miejscem do świętowania wyjątkowych wydarzeń w naszym życiu, takich jak panieńskie, kawalerskie, urodziny oraz inne uroczystości…

Zwykła sauna.
Chodzenie do sauny po prostu w celu skorzystania z sauny. Coś, na co stać współczesnych Finów jak również Polaków.

Inne rytuały dla zdrowia i dobrego samopoczucia.
Obecnie saunę wykorzystuje się do organizowania w niej jogi lub pilatesu. Wciąż praktykowane są również w Finlandii niektóre starożytne tradycje, takie jak sauna dla nowożeńców.